archiwum wolności

„PATRIOTYZM JUTRA” Edycja 2023

♦️♦️♦️ Przemyskie Towarzystwo Kulturalne w okresie czerwiec-listopad 2023 roku organizuje cykl spotkań zatytułowany „Wydarzenia i ludzie Europy Karpat”. Jest to projekt finansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” Edycja 2023.

♦️♦️♦️ W ramach projektu planujemy przeprowadzenie czterech sesji popularnonaukowych o tematyce historycznej i kulturalnej, dotyczących lokalnych i ogólnopolskich aspektów w kontekście krajów karpackich, które łączy nie tylko geografia, terytorium ale także wspólne sprawy natury społecznej, kulturalnej, przyrodniczej, komunikacyjnej i polityki rozwoju.

♦️♦️♦️ Projekt zatytułowany „Wydarzenia i ludzie Europy Karpat” będzie kontynuacją cyklu realizowanego z dużym sukcesem w 2022 r. „Wydarzenia i ludzie XIX i XX wieku – Przemyśl, Ziemia Przemyska i Podkarpacie w Europie Karpat”, upamiętniający wydarzenia i ludzi związanych z naszym regionem.Tegoroczny cykl, dotyczący czasów nam współczesnych, będzie nawiązywać tematyką do międzynarodowych konferencji Europa Karpat cieszących się dużą popularnością i renomą w Polsce Południowej, a w organizację których włącza się również PTK.

Zapraszamy ❗️