archiwum wolności

Innowacyjność Kobiet Europy Karpat

Innowacyjność i kreatywność to filary naszej cywilizacji. Jak to wygląda w praktyce i jak podchodzą do tego zagadnienia kobiety działające w samorządzie, biznesie i nauce to tematy seminarium pt. „Innowacyjność Kobiet Europy Karpat w nauce, biznesie i samorządzie”, które odbyło się w dniu  13 listopada br. w siedzibie PTK w Przemyślu.

O roli kobiet i co robić aby osiągnąć dobre rezultaty w pracy samorządowej opowiedziała pani Agnieszka Wyszyńska Wójt Gminy Kuryłówka. Pani Agnieszka Wyszyńska otrzymała tytuł Najlepszego Wójta Województwa Podkarpackiego „Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2022”  Konkursu z tradycją i prestiżem w dziedzinie inicjatyw samorządowych w regionie.

Jak nowocześnie prowadzić rodzinne certyfikowane gospodarstwo ekologiczne i wykorzystać innowacyjne metody wdrażania w sadzeniu i pielęgnacji upraw, opowiadała pani Iwona Wańczyk-Zaprzała, która na co dzień zajmuje się także promocją zdrowej ekologicznej żywności.

Prowadzone wspólnie z mężem  gospodarstwo „Biorzeczka“ w Duńkowiczkach gmina Orły  w 2023 r. zajęło I miejsce w konkursie na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie podkarpackim ” organizowanym przez PODR w Boguchwale.

Ciekawą prezentację poświęconą najwybitniejszym przykładom innowacyjności kobiet w nauce na przykładzie Polski i Węgier przedstawiła pani Julia Jadwiga Krawczyńska absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, hungarystka, znawca postaci węgierskiej historii, stosunków polsko-węgierskich i pozostałych państw Europy Karpat.

Dziękujemy i gratulujemy prelegentkom oraz dziękujemy wszystkim za udział w seminarium i zachęcamy do innowacyjności i kreatywności w różnych dziedzinach.

Seminarium jest częścią zadania publicznego pt. Uniwersytet Ludowy Europy Karpat. Dofinansowane ze środków Narodowego Instytututu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach RZĄDOWEGO PROGRAMU WSPIERANIA ROZWOJU UNIWERSYTETÓW LUDOWYCH na lata 2020-2030.

@Komitet do spraw Pożytku Publicznego #PWRUL